Choď na obsah Choď na menu

Real Madrid křižuje kolem Getafe na Casemiro a branky Vazqueze

Casemiro vstřelil svůj první gól v sezóně, když v sobotu Real Madrid porazil Getafe 2:0 na Santiago Bernabeu a udržel si svůj 12bodový náskok v čele tabulky LaLiga. Brazilský záložník otevřel skóre střemhlavou hlavičkou od Viniciuse Juniora přesný křížek ve 38. minutě před tím, než Lucas Vazquez přidal druhou půlhodinu poté – po výměně přihrávek s Rodrygem –, aby si zajistil vítězství. Výsledkem je 72 bodů vedoucího Realu Madrid, zbývá odehrát sedm zápasů, pohodlně před druhým – umístila Sevilla na ​​60 bodech a Barcelona, ​​která hraje v neděli, na 57.

Madrid začal dobře a Karim Benzema měl gól ve čtvrté minutě vyloučen pro ofsajd. Domácí si vytvořili řadu šancí, když Marcelo chytil střelu brankářem Davidem Soriou, Lucas Vazquez pálil do boční sítě, Fede Valverde byl zablokován Soriou a Vinicius se snažil zachránit poté, co prostrčil míč nohama obránce Djeneho. Dakonam.

Getafe představovalo malou hrozbu – David Alaba se musel utíkat do úkrytu, když se Borja Mayoral dostal do pozadí při ojedinělém útoku – předtím, než Vinicius poskytl dodávku, díky níž Madrid otevřel skóre. Křídelník přešel vnější stranou pravé nohy, aby Casemiro prošel kolem Soria, což je Viniciusova sedmá asistence v LaLize v této sezóně.

Casemiro a Valverde byli oba rezervováni před poločasem, Brazilova karta znamená, že příští víkend zmešká cestu Madridu do Sevilly.

Po přestávce šli Marcelo a Valverde těsně před tím, než Vazquez v 69. minutě zvýšil na 2:0, prořízl se zprava a zakončil nízko do spodního rohu.

Když Madrid směřoval k vítězství, Gareth Bale sestoupil z lavičky a fanoušci Realu Madrid ho pískali při jeho prvním vystoupení na Bernabeu od února 2020, než Enes Unal z Getafe trefil tyč v největší šanci návštěvníků večera.