Choď na obsah Choď na menu

Nová posila Barcelony střílí góly v řadě

Barcelona porazila Real Madrid 1:0 a vyhrála sérii dvou zápasů. Nová pomůcka Rafinha s fotbalový dres prolomil patovou situaci ve 27. minutě hry, vstřelil po sobě jdoucí góly a vstřelil rozhodující gól. Jako "trojkorunový šampion" Ligy mistrů, La Ligy a Španělského Superpoháru v minulé sezóně byl Real Madrid poražen v prvním přípravném utkání v přípravě na novou sezónu.

Lewandowski debutuje v Barceloně. Dvojnásobný vítěz World Footballer of the Year dříve nosil dresy Lewandowski č. 9, ale barcelonská č. 9 patří nizozemskému útočníkovi Depayovi a č. 12 patří dánskému útočníkovi Braithwaitemu; protože Braithwaite nebyl vybrán do týmu pro Spojené státy, Lewand ho dočasně nosil. V dresu číslo 12 jsou útočníky na tomto poli Fati a nový pomocník Rafinha. Přestože šlo pouze o přípravný zápas, více než 60 000 fanoušků rozpálilo atmosféru a velmi cool byl i ceremoniál vystoupení hráčů. Lewandowski byl po startu velmi aktivní. Přestože se mu nepodařilo skórovat, Lewandowski byl aktivní a začleňoval se do týmu.

Na začátku druhého poločasu Lewandowského vystřídal bývalý spoluhráč z Dortmundu Aubameyang. V prvním zápase za Barcelonu měl Lewandowski silnou touhu střílet a ukázal úroveň jednoho z nejlepších centrů v provozu, ale stále potřeboval zaběhnout s týmem. Trenér Realu Madrid Ancelotti neposlal do tohoto zápasu nejsilnější sestavu, Benzema se nedokázal zapsat na soupisku soutěže a šanci na přímou konfrontaci ztratili i dva centrové es Lewandowski a Benzema. Je na co se těšit je, že další přípravný zápas Barcelony odehraje 27. července proti Juventusu. O tři dny později přivítají New York Red Bulls, posledního soupeře amerického turné.